İklim Finansmanı Hızlandırma Çağrısı

Birleşik Krallık Hükümeti tarafından desteklenen İklim Finansmanı Hızlandırma (the Climate Finance Accelerator (CFA)) Programı kapsamında karbon emisyonunu azaltıcı etkisi bulunan projelerin desteklenmesi amacıyla bir çağrı programı açılmıştır.


CFA programı; proje geliştiricilere teknik, finansal, cinsiyet eşitliği ve toplumsal kapsayıcılık konularında ilgili uzmanlardan destek ve eğitim sağlamakta ancak CFA bir finansman hızlandırma programı olması nedeniyle projelere finansman sağlamamaktadır. Program ayrıca, ulusal ve uluslararası finansal kuruluşlar ve kamu kuruluşlarıyla bilgi paylaşımı ve eğitim olanakları sağlamaktadır. Eğitimin ardından proje geliştiriciler finansörler ile İstanbul'da ve Londra'da planlanan etkinliklerde bir araya gelip projelerini tanıtma imkanına sahip olmaktadır. CFA kapsamında; karbon emisyonunu azaltıcı en fazla 10 proje seçilerek potansiyel yatırımcılar ile tanışmaları sağlanacaktır.


Programla ilgili detaylı bilgiye https://www.pwc.com.tr/tr/hizmetlerimiz/danismanlik/sirketbirlesme-vesatin-almalari/kurumsal-finansman/cfa-turkiye.html linkinden ulaşılabilmekte olup, 24 Nisan, 9 Mayıs ve 25 Mayıs 2023 tarihlerinde soru-cevap oturumları düzenlenecektir. Konuyu ilginize sunar, gereğini rica ederiz.

Diğer Duyurular
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Ticaret Bakanlığı
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Balo
TOBB Uyum
Zafer Kalkınma Ajansı
Kosgeb
KGF
Eurochambres
İcc
Beceri 10
Tepav
Rekabet Kurumu
TSE
Gümrük ve Truzim işletmeleri
Celal Bayar Üniversitesi
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
İktisadi Kalkınma Vakfı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Türk Patent Enstitüsü
Manisa Savunma Sanayi Teknoloji Geliştirme Kümesi
Sanal Ticaret Akademisi
Kolay İhracat Platformu Hakkında
Türkiye'nin İlan Portalı