Odamız Mart Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Odamız Mart Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (Manisa TSO) Mart ayı olağan meclis toplantısı Manisa TSO hizmet binasında gerçekleştirildi.

 
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (Manisa TSO) Mart ayı meclis toplantısını, Meclis Üyelerinin katılımıyla Manisa TSO hizmet binasında gerçekleştirildi. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Sayın Ümit Türek'in başkanlığında gerçekleşen toplantı 18 Mart Çanakkale Zaferimizde hayatını kaybeden aziz şehitlerimiz ve 6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde yaşanan deprem felaketinde yaşamlarını yitiren vatandaşlarımız için 1 dakikalık saygı duruşunun ardından başladı.

 

Mart ayı içerisinde birçok gün ve haftayı kutladıklarını ifade eden Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ümit Türek; “Mübarek Ramazan ayının içerisindeyiz. Allah tutuğumuz oruçları kabul etsin. Zor günler yaşadık. Şubat ayı içeresinde büyük bir felaket yaşadık. Milletçe el ele verdik. Yaralarımızı sarmaya çalışıyoruz. Kolay değil 11 ilimizi etkisi altına alan büyük bir deprem. Her geçen gün daha iyiye gitmeyi ümit ediyorum. Büyük çabalar içerisinde deprem bölgesinde canla başla çalışan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah gerekli dersleri almışızdır. Yaşadığımız sorunlar, gün yüzüne çıkan aksaklıklar ortada. Bir daha böyle üzüntüleri yaşamamızı diliyorum” dedi.


Sözlerine ekonomi üzerinden devam eden Başkan Türek; “Malum seçim dönemine girdik. Seçim ekonomisi ile birçok vaat veriliyor. Ama bir de piyasa gerçekleri var. Şu an sanayicimiz sattığı malı yerine koyamaz durumda. Nakitte ulaşmada birçok arkadaşımız zorlanıyor. Bu bağlamda bankaların iş dünyasının yanında yer alması gerekiyor. Pandemi ile birlikte 3 yılı yakın bir süredir ekonomik olarak zor günler geçiren bir iş dünyası var. Buna rağmen canla başla üretmeye, sanayinin çarklarını döndürmeye devam eden bir iş dünyası var. Bu bağlamda çıkarılan teşvik paketlerinin bir an önce tabana yayılması gerekiyor” dedi.


BAŞKAN YILMAZ; “AYRIŞMAMAMIZ GEREKEN DURUMLARDA SİYASİ OLARAK BÖLÜNÜYORUZ”


Toplantıda söz alan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz; “Değerli meclis üyesi arkdaşlarımız mübarek Ramazan ayımızı canı gönülden kutluyorum. Allah yaptığımız ibadetleri kabul etsin. Hepiniz meclis toplantımıza hoş geldiniz.


Değerli meclis üyesi arkadaşlarım, malum önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimleri var.  İçimizden iki arkadaşımız milletvekilli aday adayı. Cumhuriyet Halk Partisi’nden Sayın Lale Erdoğan Tuncer, Adalet ve Kalkınma Partisi’nden ise Sayın Ömer Akar milletvekilli aday adayı olmuşlardır. İçimizde birçok arkadaşımız bundan sonraki süreçte yerel seçimler olmak üzere, belediye meclis üyeliği ve benzeri görevlere talip olabilirler. Netice de hepimiz farklı bir bireyiz. Düşüncelerimiz farklı olabilir. Bu bizim zenginliğimiz. Ama bu çatı altında bir hedef doğrultusunda siyasi kimliklerimizi bir yana bırakıp çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ben Lale Hanım ve Ömer kardeşimize şimdiden başarılar diliyorum. Yolları açık olsun. Onları Ankara’da görmek bizleri mutlu edecektir.


Sözlerimin başında bahsettiğim gibi seçim sürecine girdik. Birlik beraberlik içinde bu süreci sürdürmeliyiz. Maalesef ki ülkemizde gelinen noktada her olay siyasi olarak ele alınıyor. Ayrışmamamız gereken durumlarda siyasi olarak bölünüyoruz. Ramazan ayı mağfiret ayı diyoruz ama toplum olarak ciddi ayrışmalar yaşıyoruz. Bunu maalesef ki yaşadığımız deprem felaketinde de gördük. Ama hiçbir şeyden ibret almıyoruz. Sel oluyor ibret almıyoruz, deprem oluyor ibret almıyoruz. Demek istediğim toplum belirli bir şekilde devşiriliyor ve ayrıştırılıyor. Bu süreçte biz üzerimize düşen görevi yapacağız. Biz üyelerimizin haklarını savunma adına herkese eşit mesafede çalışımlarımızı sürdüreceğiz. Ayrışmadan, ayrılmadan, bir bütün içinde iş dünyası için gerekenleri yapmaya devam edeceğiz. Biz birlikte olunca güçlü oluyoruz. Bu seçim sürecinde siz değerli arkadaşlarımdan ricam kırmadan, dökmeden bu süreci güzel bir şekilde geçirmemiz. Seçimler demokrasinin bayramıdır. Ülkemiz için uzlaşı içinde bu süreci geçirip iş dünyası olarak önümüze bakmalıyız. Sözlerimin başında değdiğim gibi meclisimizden aday adayı olan iki arkadaşımıza da çıktıları bu yolda tekrardan başarılar diliyorum” dedi.


RAMAZAN YARDIMLARI DEPREM BÖLGESİNE YÖNLENDİRİLDİ


Sözlerine devam eden Başkan Mehmet Yılmaz; “Değerli meclis üyesi arkadaşlarım, malum Ramazan ayındayız. Her ramazan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası ailesi olarak meclis toplantımızdan sonra iftar programı yapıyorduk. Bu sene yaşadığımız deprem felaketi sebebiyle iftar programımızı ve ramazan ayında yaptığımız yardımların hepsini deprem bölgesine yönlendirdik. TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu önderliğinde depremden etkilenen kardeşlerimizin yaralarına bir nebze merhem olmaya çalışıyoruz. Sürecin en başından beri elimizden ne geliyorsa yapmaya çalıştık. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Rabbim hepimizin hayırlarını kabul etsin. Allah bir daha bize böyle büyük acılar yaşatmasın diyorum, hepinize iyi akşamlar diliyorum” dedi.

Haber Görselleri
Diğer Haberler
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Ticaret Bakanlığı
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Balo
TOBB Uyum
Zafer Kalkınma Ajansı
Kosgeb
KGF
Eurochambres
İcc
Beceri 10
Tepav
Rekabet Kurumu
TSE
Gümrük ve Truzim işletmeleri
Celal Bayar Üniversitesi
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
İktisadi Kalkınma Vakfı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Türk Patent Enstitüsü
Manisa Savunma Sanayi Teknoloji Geliştirme Kümesi
Sanal Ticaret Akademisi
Kolay İhracat Platformu Hakkında
Türkiye'nin İlan Portalı