Odamız Organ Seçimleri Yapıldı

Odamız Organ Seçimleri Yapıldı

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (Manisa TSO) meslek komitesi ve meclis üyeleri seçimleri yapıldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Alanında gerçekleştirilen seçimlerde 24 meslek komitesinde 63 meclis üyesi belirlendi.


Oy verme işlemi saat 09.00’da başlayıp 17.00'da sona ererken, oy kullanma yetkisine sahip oda üyelerinin büyük bölümü sandık başına geldi. Seçimlerde 24 komitenin 15'inde tek, 9'unda çift liste yarıştı. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz’ın desteklediği sarı liste 24 komitenin 23’ününde kazanan taraf oldu. Başkan Yılmaz’ın desteklediği sarı listelerden Manisa TSO Meclis Üyeliğine giren üye sayısı meclisin yüzde 96’sını elde ederken, genel üye bazında temsilde yüzde 99.3’nü temsil etmiş oldu. Sarı listeler elde ettiği bu büyük oy oranı ile Manisa TSO seçimlerinde en yüksek desteği alarak bir ilke imza attılar.


24 komitenin 23’ünü kazandığı seçimlerin ardından açıklama yapan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, “Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın bugün organ seçimlerini yaptık. Bu seçim bir anlamda geçtiğimiz 4 yılın bir imtihanı şeklindeydi. Üyelerimiz sağ olsunlar bizlere güvenip teveccühlerini bir kez daha gösterdiler. Üyelerimizden adlığımız güç ile hizmetlerimize devam edeceğiz. Önümüzdeki dönemde bu hizmetler daha da üst kalitede verilecektir. Burada 24 gurupta seçim yapıldı. Bazı guruplarda çift liste olmasına rağmen gayet olumlu yarış içerisinde bir seçim gerçekleştirdik. Bunu sağlayan aday ve üye arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu seçimin sonucunda biz kazandık demek yerine Manisa Ticaret ve Sanayi Odası, Manisa ekonomisi kazandı demek daha doğru olur.  Biz burada 24 meslek gurubun 23’ünü aldık. Diğer gurupta kazanan arkadaşları tebrik ediyorum. Hepimiz birlikte yolumuza devam edeceğiz. Belirtiğim gibi kazanan Manisa iş dünyası oldu. Sonuçların başta Manisa olmak üzere iş dünyamıza ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum “dedi.

Haber Görselleri
Diğer Haberler
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Ticaret Bakanlığı
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Balo
Zafer Kalkınma Ajansı
Kosgeb
KGF
Eurochambres
İcc
Beceri 10
Tepav
Rekabet Kurumu
TSE
Gümrük ve Truzim işletmeleri
Celal Bayar Üniversitesi
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
İktisadi Kalkınma Vakfı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Türk Patent Enstitüsü
Manisa Savunma Sanayi Teknoloji Geliştirme Kümesi
Sanal Ticaret Akademisi
Kolay İhracat Platformu Hakkında
Türkiye'nin İlan Portalı