Özbekistan Ziyareti ve Türk Keneşi Özbekistan İş Forumu Hakkında

Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Keneşi) bünyesinde, 31 Temmuz 2019 tarihinde İstanbul’da Türk Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) kurulmuştur. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile birlikte Azerbaycan İşverenler Konfederasyonu, Kazakistan Ulusal Girişimciler Odası, Kırgız Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası ve Türk Odalar Birliği üyeleridir. Yapılan seçimlerde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın Rifat HİSARCIKLIOĞLU TTSO’nun ilk başkanı olarak seçilmiştir.


Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi, TTSO, Özbekistan Yatırım ve Dış Ticaret Bakanlığı ve Özbekistan TSO işbirliğinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 5 Ekim 2019 tarihinde, Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te “'Türk Keneşi Özbekistan İş Forumu' düzenlenecektir. Bahse konu foruma Özbekistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Şevket MİRZİYOYEV' in katılımı da öngörülmektedir.


Foruma Özbekistan, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan ve Türk Dili Konuşan İşbirliği Konseyi gözlemci üyesi Macaristan’dan iş insanlarının katılımı beklenmektedir. Forum kapsamında; tarım, gıda, inşaat ve inşaat malzemeleri, sağlık hizmetleri ve eczacılık, bilgi teknolojileri, kimyasal ürünler ve üretimi, petrol ve gaz, otomobil sanayi ve yan parça üretimi, elektronik, enerji, tekstil, ulaştırma – lojistik, ticaret ve turizm sektörlerine odaklanması öngörülmektedir.


Programa katılmak isteyen firma temsilcilerinin konaklama, uçak, transferler, yemek vb. organizasyon giderlerini karşılamak üzere, Birliğimizce görevlendirilen ETS Ersoy Turistik Servisleri A.Ş. ‘nin Garanti Bankası Kadıköy Ticari Şubesi TR 54 0006 2001 6730 0006 2999 73 numaralı Türk Lirası hesabına, 7.250 Türk Lirası ön avans bedeli ödemeleri gerekmektedir. Katılım bedelinin kesinleşmesini takiben bakiye tutar ziyaret öncesinde katılımcılardan talep edilecektir.


Ödeme yapılırken açıklama kısmına “4-5 Ekim 2019 Özbekistan Heyeti katılım ücreti” açıklaması yazılması gerekmektedir. 5 Ekim 2019 tarihinde düzenlenecek İş Forumu’na yerinden katılım ücreti 500,- Türk Lirası olup, meblağın yukarıda belirtilen banka hesabına yatırılması gerekmektedir. Ekte yer alan taslak program doğrultusunda gerçekleştirilecek olan ziyarete katılmak isteyen firma temsilcilerinin http://anketor.tobb.org.tr/anketGoster.aspx adresinde yer alan başvuru formunu doldurmaları ve yüksek çözünürlüklü 'jpeg' formatında bir fotoğraf ve pasaportun renkli kısmı ile ödeme yaptıklarına dair dekontu ozbekistan@tobb.org.tr adresine en geç 2 Ekim 2019 Çarşamba günü mesai bitimine kadar iletmeleri gerekmektedir.


Konuyu bilgilerinize sunar, gereğini rica ederim.

EK
Diğer Duyurular
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Ticaret Bakanlığı
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Balo
Zafer Kalkınma Ajansı
Kosgeb
KGF
Eurochambres
İcc
Beceri 10
Tepav
Rekabet Kurumu
TSE
Gümrük ve Truzim işletmeleri
Celal Bayar Üniversitesi
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
İktisadi Kalkınma Vakfı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Türk Patent Enstitüsü
Manisa Savunma Sanayi Teknoloji Geliştirme Kümesi
Sanal Ticaret Akademisi