Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Yılmaz’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Yılmaz’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımlayan Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Yılmaz “Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı olan 19 Mayıs bağımsızlık yolunda attığımız ilk adımdır, Atatürk bugünü gençlerimize armağan etmiştir, inanıyorum ki gençlerimiz ülkemize, bağımsızlığımıza her zaman sahip çıkacaktır” dedi.


Başkan Yılmaz, 19 Mayıs 1919 tarihinin çok büyük bir öneme sahip olduğunu vurgulayarak,


“İstiklalimiz ve istikbalimiz için verilen büyük bir mücadele olan Kurtuluş Savaşıyla aziz milletimiz, vatan ve bayrak sevgisini, özgür yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan etmiştir.  Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan süreç, başka milletlerin bağımsızlık mücadelesine de örnek olmuştur” ifadelerini kullandı.


Başkan Yılmaz, “Büyük sıkıntı ve yokluklar içerisinde verilen çetin mücadele sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençlerimize emanet edilmiştir.  Atatürk, böylelikle Türk gençliğine olan sonsuz güvenini vurgulamıştır" diye konuştu.


Başkan Yılmaz, mesajını şöyle sürdürdü: “19 Mayıs 1919’da tutuşturulan meşale, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma mücadelemizde, yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir. Bu anlamda gençlerimiz, bu günlerimizin sigortası, geleceğimizin de teminatıdır.  Geçmişimizden aldığımız güç ve ilhamla 2023 hedeflerine ilerlerken, en büyük güvencemiz gençlerdir.  Millet olarak yapacağımız en büyük yatırım, gençlere yapılan yatırım olacaktır.


Bu duygu ve düşüncelerle, Millî Mücadeleyi başlatan sürecin 100. yıldönümünde aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum.”

Haber Görselleri
Diğer Haberler
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Ticaret Bakanlığı
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Balo
Zafer Kalkınma Ajansı
Kosgeb
KGF
Eurochambres
İcc
Beceri 10
Tepav
Rekabet Kurumu
TSE
Gümrük ve Truzim işletmeleri
Celal Bayar Üniversitesi
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
İktisadi Kalkınma Vakfı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Türk Patent Enstitüsü
Manisa Savunma Sanayi Teknoloji Geliştirme Kümesi
Sanal Ticaret Akademisi